שעון מעורר

האזנה נעימה

רדיו לב המדינה
אודות רדיו רדיו לב המדינה

תחנת הרדיו לב המדינה החלה את שידוריה בשנת 1997,מאז היא מכהנת כרדיו אזורי שמשדר בעיקרו מוזיקה ים תיכונית, הרדיו שייך לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

בתחילת שידוריו של רדיו לב המדינה הוא החל לשדר מאולפנו השקוף שממוקם בקומה השלישית בקניון הזהב שבראשון לציון, כאשר קהל הקונים בקניון שעוברים לידו מורשים לצפות בשידורים עצמם המתנהלים באולפן.

ללב המדינה היו אז שדרנים שהם בעצם זמרים מפורסמים כמו מרגלית צנעני, אביהו מדינה, דפנה דקל, רגב הוד ועוד שדרנים טובים אחרים.

בשנת 2001 רדיו לב המדינה עבר תלתול רציני במשבר הפיננסי שלו ועמד על סף סגירה מוחלטת, מי שהציל אותו מן הסגירה היה הבעלים של תחנת רדיוס 100 FM, שרכש את רדיו לב המדינה, לאחר החלטה,רדיו לב המדינה החל לשדר רק שירים ים תיכוניים מהזמר המזרחי, לאורך כל שעות היממה, כעבור זמן החלו להיווצר גם תוכניות לצד השירים והרדיו שב לשדר כרגיל.

התכנית המצליחה ביותר של התחנה שהפכה אותה למה שהיא כיום, אימפריה בתחום הז'אנר הים תיכוני היא תוכניתו של אליקו השדרן שהפך למפורסם בפני עצמו וזמרי מזרחית מקבלים את דעתו והבנתו בנושאי המוסיקה שלהם ובזכות החיקוי המוצלח בתכנית ארץ נהדרת.